KONST / Litografier / Färglitografi 10905554
*
nr 1090 5554
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Färglitografi, Petter Thoen (f. 1943), Showerfant, EA-upplaga, bladets mått: 46x32
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2017
kl 18:42:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 00:17:36
1
100 kr
18/2 22:53:35
2
150 kr
20/2 16:21:43
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad petter thoen showerfant
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
Läs mer om Petter Thoen
nr 1090 5554
Petter Thoen
(f. 1943), Norge
Färglitografi, Petter Thoen (f. 1943), Showerfant, EA-upplaga, bladets mått: 46x32
Petter Thoen, född 1943 i Norge, målare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 00:17:36 | 1 | 100 kr |
| 18/2 22:53:35 | 2 | 150 kr |
| 20/2 16:21:43 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Petter Thoen
Petter Thoen, född 1943 i Norge, mÃ¥lare, grafiker och serieillustratör, bosatt och verksam i Sverige och USA.Läs mer om Petter Thoen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad petter thoen showerfant
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



