KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15528404

nr 1552 8404

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Oljemålning, Åker. Signerad, daterad 47. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 62z70 cm

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 17 juli 2023
kl 20:09:53

17/7 20:04:53 1      Vinnande bud

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell