Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Trärelief 17024514



*

nr 1702 4514


Calle Drakenmark

(1931-2009), Sverige


Calle Drakenmark (1931-2009), Sweden. Signed, 35x30,


Trärelief, Signerad, 35x30 cm, oramad


Calle Drakenmark, Swedish sculptor, born 1931, dead 2009.

Estimate:

500

Auction date:

Monday May 19 2025
at 18:45:01



  • Artist/Designer

Calle Drakenmark

Calle Drakenmark, Swedish sculptor, born 1931, dead 2009.

Read more about Calle Drakenmark
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: calle drakenmark etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trärelief
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr