KONST / Litografier / Färglitografi 8527409
*
nr 852 7409
Enrico Baj
(1924-2003), Italien
Färglitografi , Enrico Baj (1924-2003), 220/250, motivets mått: 60x67
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2013
kl 19:52:49
- Budhistorik
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Enrico Baj
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Läs mer om Enrico Baj
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: enrico baj europa färglitografi grafik italien italiensk litografi litografier litografiskt blad sydeuropa
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Enrico Baj
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
Läs mer om Enrico Baj
nr 852 7409
Enrico Baj
(1924-2003), Italien
Färglitografi , Enrico Baj (1924-2003), 220/250, motivets mått: 60x67
Enrico Baj, italiensk målare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2013 |
- Budhistorik
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Enrico Baj
Enrico Baj, italiensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i Milano 1924, död 2003.Läs mer om Enrico Baj
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: enrico baj europa färglitografi grafik italien italiensk litografi litografier litografiskt blad sydeuropa
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



