KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12064353
nr 1206 4353
Jean Rosengren
(1894-1965), Sverige
Oljemålning, Motiv från Skåne, signerad. Olja på duk, 68x50 cm
Jean Rosengren, född 1894 i Nevishög, Skåne, död 1965, svensk målare.
måndag 24 september 2018
kl 19:16:51
Jean Rosengren
Läs mer om Jean Rosengren