Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7336360



*

nr 733 6360


Olle Bonniér

(1925-2016), Sverige


Färglitografi, Olle Bonniér (f. 1925), 50/50, sxignerad -68, motivets mått: 56x72


Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.

Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 9 januari 2012
kl 19:05:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/1 12:55:00 1      100 kr
9/1 16:13:43 2      150 kr
9/1 17:38:01 3      300 kr
9/1 17:59:26 4      300 kr
9/1 17:59:59 4      350 kr
9/1 18:56:48 3      450 kr
9/1 18:57:42 5      450 kr
9/1 18:58:17 5      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Olle Bonniér

Olle Bonniér, född 1925 i Los Angeles, USA, svensk bildkonstnär, död 2016.

Läs mer om Olle Bonniér
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr