KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11155579
nr 1115 5579
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Akvarell, Carl-Wilhelm Jaensson (1853-1931), tillskriven, Landskap, motivet: 17x28, Proveniens: Familjen Jaensson
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
måndag 19 juni 2017
kl 20:49:18
Carl Wilhelm Jaensson
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson