Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14598166



*

nr 1459 8166


Jan Rhodin

(f. 1938), Sverige


Jan Rhodin (b. 1938), Sweden. Signed, bird. Mixed media, Image dimensions: 42x33cm, outer dimensions including frame: 56x47cm,


MIXED MEDIA, Signerad, fågel. Blandteknik, bildmått: 42x33cm, yttermått inklusive ram: 56x47cm


Jan Rhodin, Swedish painter born 1938.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday April 4 2022
at 19:21:57


  • Bid history
Time Bidder Bid
4/4 19:16:57 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Jan Rhodin

Jan Rhodin, Swedish painter born 1938.

Read more about Jan Rhodin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 42x33cm blandteknik djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar jan rhodin sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr