KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14719031

nr 1471 9031

Arne Tegelman

(1907-1981), Sverige

Oljemålning, Pojke Marokko. Signerad, daterad -60. Olja på pannå, 34x24, yttermått inklusive ram: 40x30 cm

Arne Tegelman, svensk bildkonstnär född 1907, död 1981.

Utrop:

500 kr

måndag 30 maj 2022
kl 19:12:59

Arne Tegelman

Läs mer om Arne Tegelman