KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13005242
nr 1300 5242
Göran Hultén
(f. 1935), Sverige
Akvarell, "Kouddjaure -86". Signerad. Bladets mått: 57x75 cm
Göran Hultén, svensk bildkonstnär och arkitekt född 1935 i Linköping.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 januari 2020
kl 19:57:43
10/1 23:49:55
Göran Hultén
Läs mer om Göran Hultén