KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15206171
*
nr 1520 6171
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 20:42:55
- Konstnär/Designer
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Otto Gripenswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Otto Gripenswärd
nr 1520 6171
Otto Gripenswärd
(1847-1933), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 50x72 cm
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Konstnär/Designer
Otto Gripenswärd
Otto Gripenswärd, född 1847 i Stockholm, död 1933, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Otto Gripenswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar otto gripenswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



