KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7931113
*
nr 793 1113
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Akvarell, Börje Sandelin (1926-1970), SCHACKSPELARE, motivets mått: 20X26
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 17:32:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 10:59:24
1
100 kr
24/11 23:41:19
2
150 kr
25/11 18:48:05
3
300 kr
25/11 19:58:31
2
250 kr
25/11 19:58:49
2
350 kr
26/11 15:04:24
4
700 kr
26/11 17:27:45
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Läs mer om Börje Sandelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller börje sandelin schackspelare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22
*
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Läs mer om Börje Sandelin
nr 793 1113
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Akvarell, Börje Sandelin (1926-1970), SCHACKSPELARE, motivets mått: 20X26
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/11 10:59:24 | 1 | 100 kr |
| 24/11 23:41:19 | 2 | 150 kr |
| 25/11 18:48:05 | 3 | 300 kr |
| 25/11 19:58:31 | 2 | 250 kr |
| 25/11 19:58:49 | 2 | 350 kr |
| 26/11 15:04:24 | 4 | 700 kr |
| 26/11 17:27:45 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Börje Sandelin
Börje Sandelin, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1926, död 1970.Läs mer om Börje Sandelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller börje sandelin schackspelare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:22



