KONST / Litografier / Färglitografi 14576041
nr 1457 6041
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, numrerad 64/100, daterad -56. Färglitografi, bildmått: 26x37, yttermått inklusive ram: 47x58 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 mars 2022
kl 19:02:48
24/3 11:18:08
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén