Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8963045



*

nr 896 3045


Evert Lundquist

(1904-1994), Sverige


Etsning, Evert Lundquist (1904-1994), 4/20 med dedikation, motivet: 18x16


Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 maj 2014
kl 18:44:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/5 20:32:19 1      1.100 kr
21/5 16:07:46 2      1.000 kr
23/5 08:07:20 3      2.200 kr
26/5 12:22:28 4      2.000 kr
26/5 12:27:32 4      2.400 kr
26/5 12:43:04 3      3.200 kr
26/5 14:57:05 4      3.000 kr
26/5 14:57:28 4      3.400 kr
26/5 16:47:03 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Evert Lundquist

Evert Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1904, död 1994.

Läs mer om Evert Lundquist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar evert lundquist grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr