KONST / Litografier / Färglitografi 17036041

nr 1703 6041

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Flora. Signerad, numrerad 380/460, daterad --81. Färglitografi, bildmått: 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 36x43 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 26 maj 2025
kl 19:02:27

26/5 18:56:05 1      Vinnande bud

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson