KONST / Litografier / Färglitografi 17102142
nr 1710 2142
Angelica Wiik
(f. 1960), Sverige
”Klöver dam” ur Casinosviten. Signerad, numrerad 223/290. Proveniens: Casino Cosmopol. Färglitografi. Bladets mått: 56x86 cm, yttermått inklusive ram: 74x103
Angelica Wiik, svensk målare född i Stockholm 1960.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 16 juni 2025
kl 18:24:09
16/6 14:50:55
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer