Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 11942446



*

nr 1194 2446


ETCHINGS

one pair, France, 19th century, erotic, 11x15,


ett par, Frankrike, 1800-tal, Erotiska motiv, 11x15


Estimate:

700

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday July 30 2018
at 19:19:31


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/7 15:07:58 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik gravyrer
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr