Ã–VRIGT / Mattor / Chahar-mahal 4103019

nr 410 3019

Chahar-mahal

Bachtiari, Semi-antik, 129x185, ngn knutrad saknas, jämnt ställvis ngt hårdare slitage, mindre lagningar, few rows of knots missing, even partly heavier wear, minor repairs

måndag 8 maj 2006