KONST / Litografier / Färglitografi 11233080
nr 1123 3080
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Stockholm i vinterskrud, 142/150, signerad, motivet: 41x56
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 augusti 2017
kl 18:07:10
21/8 17:47:49
21 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson