KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12735157
nr 1273 5157
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, 2 st, Fritz Smedberg, Motsol. Olja på pannå, signerad. 32x40,43x53 cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 2 september 2019
kl 20:46:07
29/8 20:40:10
300 kr
2/9 20:03:40
Fritz Smedberg
Läs mer om Fritz Smedberg