![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8482470
*
nr 848 2470
Spegel
Metall, Sekelskifte, höjd: 27 cm, (fd fotoram)
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2013
kl 20:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 22:13:12
1
100 kr
23/9 00:21:27
2
150 kr
23/9 01:29:38
3
400 kr
23/9 20:34:42
2
250 kr
23/9 20:35:34
2
350 kr
23/9 20:36:19
4
450 kr
23/9 20:36:54
2
500 kr
23/9 20:41:29
4
600 kr
23/9 20:43:40
2
700 kr
23/9 20:45:11
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd fotoram metall sekelskifte spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 848 2470
Spegel
Metall, Sekelskifte, höjd: 27 cm, (fd fotoram)
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 22:13:12 | 1 | 100 kr |
23/9 00:21:27 | 2 | 150 kr |
23/9 01:29:38 | 3 | 400 kr |
23/9 20:34:42 | 2 | 250 kr |
23/9 20:35:34 | 2 | 350 kr |
23/9 20:36:19 | 4 | 450 kr |
23/9 20:36:54 | 2 | 500 kr |
23/9 20:41:29 | 4 | 600 kr |
23/9 20:43:40 | 2 | 700 kr |
23/9 20:45:11 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd fotoram metall sekelskifte spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23