KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14743271

nr 1474 3271

Bruno Karlsson

(1927-2020), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad -74. Olja på duk, 59x71, yttermått inklusive ram: 73x86 cm

Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 13 juni 2022
kl 18:59:10

Bruno Karlsson

Läs mer om Bruno Karlsson