Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 7187254



*

nr 718 7254


Ingegerd Beskow

(1887-1978), Sverige


Ingegerd Beskow (1887-1978), Stockholm, 46x34,


WATERCOLOUR, Ingegerd Beskow (1887-1978), Stockholmsmotiv, 46x34


Ingegerd Beskow, born 1887, dead 1978, Swedish painter.

Estimate:

600

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday October 3 2011
at 19:51:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/10 12:56:02 1      400 kr
3/10 17:25:08 2      Vinnande bud
3/10 19:43:33 2      justering av budtak



  • Artist/Designer

Ingegerd Beskow

Ingegerd Beskow, born 1887, dead 1978, Swedish painter.

Read more about Ingegerd Beskow
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ingegerd beskow motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr