KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13789118
nr 1378 9118
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 75/75,1974, "The trick", bladets mått: 50x59cm, oramat löst blad
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 februari 2021
kl 18:10:28
15/2 18:05:28
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis