KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8862549
*
nr 886 2549
Akvarell
Ernst Küsel (1873-1942), Förslag till Affisch för Nordiska Spelen 1921, bladets mått
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2014
kl 19:29:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 11:02:31
1
150 kr
4/4 16:48:19
2
900 kr
4/4 16:49:26
2
1.100 kr
5/4 22:37:26
3
350 kr
6/4 11:54:49
4
450 kr
7/4 10:35:05
4
1.100 kr
7/4 18:35:19
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bladets mått ernst küsel vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:04
*
Akvarell
nr 886 2549
Akvarell
Ernst Küsel (1873-1942), Förslag till Affisch för Nordiska Spelen 1921, bladets mått
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 11:02:31 | 1 | 150 kr |
4/4 16:48:19 | 2 | 900 kr |
4/4 16:49:26 | 2 | 1.100 kr |
5/4 22:37:26 | 3 | 350 kr |
6/4 11:54:49 | 4 | 450 kr |
7/4 10:35:05 | 4 | 1.100 kr |
7/4 18:35:19 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bladets mått ernst küsel vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:04