KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14408509
*
nr 1440 8509
Wieslawa Kwiatkowska
(1925-2011), Polen
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 18:07:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 11:37:49
1
300 kr
17/12 10:27:54
2
350 kr
19/12 00:57:48
3
400 kr
19/12 21:01:22
2
500 kr
20/12 17:32:56
4
500 kr
20/12 17:32:56
2
500 kr (Budbetjänt)
20/12 17:36:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wieslawa Kwiatkowska
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk stilleben wieslawa kwiatkowska
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:36
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:41
-
3033 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:57
*
Wieslawa Kwiatkowska
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
nr 1440 8509
Wieslawa Kwiatkowska
(1925-2011), Polen
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x63 cm
Kondition: slitage
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 11:37:49 | 1 | 300 kr |
17/12 10:27:54 | 2 | 350 kr |
19/12 00:57:48 | 3 | 400 kr |
19/12 21:01:22 | 2 | 500 kr |
20/12 17:32:56 | 4 | 500 kr |
20/12 17:32:56 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/12 17:36:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Wieslawa Kwiatkowska
Wieslawa Kwiatkowska, bildkonstnär född 1925, död 2011.Läs mer om Wieslawa Kwiatkowska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk stilleben wieslawa kwiatkowska
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 19:00 -
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:36
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:41 -
3033 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 20:57