KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14613023
nr 1461 3023
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Pastell, Signerad, Religiöst motiv. Bildmått: 28x60 cm, yttermått inklusive ram: 48x80 cm
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 18 april 2022
kl 20:50:43