KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14965196
nr 1496 5196
Tore Wideryd
(1908-1992), Sverige
Oljemålning, Signerad T Jonsson, 1953. Olja på pannå, 44x36 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Tore Wideryd, född 1908 i Stockholm, död 1992, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 19:53:13
Tore Wideryd
Läs mer om Tore Wideryd