KONST / Litografier / Färglitografi 11482558

nr 1148 2558

Evy Låås

(1923-1999), Sverige

Färglitografi, 1976, signerad och numrerad 69/260, trädgård, motivet: 64x59

Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.

måndag 4 december 2017
kl 19:03:20

Evy Låås

Läs mer om Evy Låås