KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12735275

nr 1273 5275

Kristina Jöred

(1913-2003), Sverige

Oljemålning, Signerad, Regnpromenad, 1980. Olja på pannå, 16x20 cm

Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.

måndag 2 september 2019
kl 18:16:17

Kristina Jöred

Läs mer om Kristina Jöred