ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9794426
*
nr 979 4426
Spegel
Intarsia, höjd: 86 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2015
kl 20:35:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 21:21:57
1
300 kr
7/9 20:19:34
2
150 kr
7/9 20:19:34
1
200 kr (Budbetjänt)
7/9 20:19:48
2
250 kr
7/9 20:19:48
1
300 kr (Budbetjänt)
7/9 20:20:07
2
350 kr
7/9 20:24:12
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia spegel speglar träinläggningar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 979 4426
Spegel
Intarsia, höjd: 86 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/9 21:21:57 | 1 | 300 kr |
| 7/9 20:19:34 | 2 | 150 kr |
| 7/9 20:19:34 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 7/9 20:19:48 | 2 | 250 kr |
| 7/9 20:19:48 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 7/9 20:20:07 | 2 | 350 kr |
| 7/9 20:24:12 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: intarsia spegel speglar träinläggningar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23



