![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3077094
*
nr 307 7094
Spegel
1800-tal, Förgylld, H.80, (sk)
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 14:42:24
1
900 kr
29/3 08:54:39
2
900 kr
29/3 15:02:29
1
ledande budet*
29/3 15:02:49
1
justering av budtak
29/3 15:02:50
1
justering av budtak
29/3 15:22:51
3
1.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 307 7094
Spegel
1800-tal, Förgylld, H.80, (sk)
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 14:42:24 | 1 | 900 kr |
29/3 08:54:39 | 2 | 900 kr |
29/3 15:02:29 | 1 | ledande budet* |
29/3 15:02:49 | 1 | justering av budtak |
29/3 15:02:50 | 1 | justering av budtak |
29/3 15:22:51 | 3 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23