KONST / Litografier / Färglitografi 11565036
nr 1156 5036
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, "Black beauty", signerad och numrerad 41/160, löst blad, bladets mått: 24,5x17,5
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 22 januari 2018
kl 19:28:02
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson