KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15111023

nr 1511 1023

Albin Amelin

(1902-1975), Sverige

Signerad, blandteknik, daterad -33,58x69 cm, yttermått inklusive ram: 74x86 cm

Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.

måndag 12 december 2022
kl 19:46:47

  • Klassiska
  • 12 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Albin Amelin

Läs mer om Albin Amelin