KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13395280
*
nr 1339 5280
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Hästar. Signerad. Olja på pannå, 22x38 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 augusti 2020
kl 20:44:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 16:06:10
1
300 kr
3/8 15:59:49
2
450 kr
3/8 20:39:42
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst hästar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven hellquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Sven Hellquist
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
nr 1339 5280
Sven Hellquist
(1916-1997), Sverige
Oljemålning, Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Hästar. Signerad. Olja på pannå, 22x38 cm
Sven Hellquist, svensk målare född 1916, död 1997 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 16:06:10 | 1 | 300 kr |
| 3/8 15:59:49 | 2 | 450 kr |
| 3/8 20:39:42 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst hästar olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven hellquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



