KONST / Litografier / Färglitografi 13546016
nr 1354 6016
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 65/225. Motivet: 48x63cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 18:12:25
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman