KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12868627

nr 1286 8627

Janos Lajos Tihanyi

(1892-1957), Ungern

Oljemålning, Skördetid. Signerad. Olja på duk, 68x98 cm

János Lajos Tihanyi, ungersk bildkonstnär född 1892, död 1957.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 4 november 2019
kl 20:05:58

29/10 16:24:26 1      1.500 kr
3/11 21:34:00 2      Vinnande bud

Janos Lajos Tihanyi

Läs mer om Janos Lajos Tihanyi