ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6925853
*
nr 692 5853
Spegel
1700-tal, höjd: 64
Kondition: skadat glas, ljusarm saknas
Utrop:
2.500 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 11:09:34
1
2.300 kr
17/4 20:00:41
2
2.400 kr
18/4 15:50:23
3
3.100 kr
18/4 15:52:01
4
ledande budet*
18/4 15:54:59
3
3.500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Kondition: skadat glas, ljusarm saknas
nr 692 5853
Spegel
1700-tal, höjd: 64
Kondition: skadat glas, ljusarm saknas
| Utrop: | 2.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 7.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/4 11:09:34 | 1 | 2.300 kr |
| 17/4 20:00:41 | 2 | 2.400 kr |
| 18/4 15:50:23 | 3 | 3.100 kr |
| 18/4 15:52:01 | 4 | ledande budet* |
| 18/4 15:54:59 | 3 | 3.500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



