KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16086289

nr 1608 6289

Maurice Moberg

(1923-2014), Sverige

"Ett litet hus". Signerad. Blandteknik, bildmått: 27x32 cm, yttermått inklusive ram: 48x52 cm

Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.

Utrop:

500 kr

måndag 25 mars 2024
kl 19:17:42

Maurice Moberg

Läs mer om Maurice Moberg