KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12766237
*
nr 1276 6237
Lars Bjönni Andersson
(1940-2011), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 19:42:45
- Konstnär/Designer
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Läs mer om Lars Bjönni Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars bjönni andersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Läs mer om Lars Bjönni Andersson
nr 1276 6237
Lars Bjönni Andersson
(1940-2011), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk mÃ¥lare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.Läs mer om Lars Bjönni Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars bjönni andersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



