KONST / Litografier / Färglitografi 11809497

nr 1180 9497

Nina Tryggvadottir

(1913-1968), Island

Färglitografi, Signerad, daterad -51, bladets mått: 20x23

Kondition: slitage, missfärgningar

Nína Tryggvadóttir, isländsk-amerikansk bildkonstnär född 1913, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 30 april 2018
kl 18:48:26

Nina Tryggvadottir

Läs mer om Nina Tryggvadottir