KONST / Litografier / Färglitografi 11809497
nr 1180 9497
Nina Tryggvadottir
(1913-1968), Island
Färglitografi, Signerad, daterad -51, bladets mått: 20x23
Kondition: slitage, missfärgningar
NÃna Tryggvadóttir, isländsk-amerikansk bildkonstnär född 1913, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 30 april 2018
kl 18:48:26
500 kr
600 kr
1.600 kr
2.200 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
Nina Tryggvadottir
Läs mer om Nina Tryggvadottir