KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12983480

nr 1298 3480

Axel Theodor Kulle

(1882-1964), Sverige

Oljemålning, Porträtt. Signerad, daterad 1905. Olja på duk, 54x42 cm

Kondition: dukskada

Axel Theodor Kulle, svensk bildkonstnär född 1882, död 1964.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 16 december 2019
kl 18:43:19

13/12 16:14:50 1      Vinnande bud

Axel Theodor Kulle

Läs mer om Axel Theodor Kulle