KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12023233

nr 1202 3233

Tore Nobling

(1908-1962)

Akvarell, Tore Nobling (1908-1962), "Sergels Torg", Hamngatan Stockholm, signerad, 51x70 cm

Tore Nobling, svensk bildkonstnär född 1908, död 1962.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 10 september 2018
kl 20:37:49

Tore Nobling

Läs mer om Tore Nobling