KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12804447

nr 1280 4447

Oidentifierad konstnär. Maria. Nutida, ej signerad. Olja på pannå, 30x30 cm

Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 7 oktober 2019
kl 20:02:34

Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik