KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12804447
*
nr 1280 4447
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Maria. Nutida, ej signerad. Olja på pannå, 30x30 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2019
kl 20:02:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 09:10:51
1
1.100 kr
6/10 14:11:29
1
3.200 kr
6/10 15:30:37
2
800 kr
6/10 15:30:37
1
900 kr (Budbetjänt)
6/10 15:31:20
2
1.000 kr
6/10 15:31:20
1
1.100 kr (Budbetjänt)
7/10 19:43:16
3
1.500 kr
7/10 19:43:16
1
1.600 kr (Budbetjänt)
7/10 19:44:12
4
2.200 kr
7/10 19:44:12
1
2.400 kr (Budbetjänt)
7/10 19:47:26
4
2.600 kr
7/10 19:47:26
1
2.800 kr (Budbetjänt)
7/10 19:50:20
3
3.000 kr
7/10 19:50:20
1
3.200 kr (Budbetjänt)
7/10 19:53:34
3
3.400 kr
7/10 19:55:18
1
3.600 kr
7/10 19:57:34
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad maria nutida olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1280 4447
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Maria. Nutida, ej signerad. Olja på pannå, 30x30 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/10 09:10:51 | 1 | 1.100 kr |
| 6/10 14:11:29 | 1 | 3.200 kr |
| 6/10 15:30:37 | 2 | 800 kr |
| 6/10 15:30:37 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 6/10 15:31:20 | 2 | 1.000 kr |
| 6/10 15:31:20 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 19:43:16 | 3 | 1.500 kr |
| 7/10 19:43:16 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 19:44:12 | 4 | 2.200 kr |
| 7/10 19:44:12 | 1 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 19:47:26 | 4 | 2.600 kr |
| 7/10 19:47:26 | 1 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 19:50:20 | 3 | 3.000 kr |
| 7/10 19:50:20 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
| 7/10 19:53:34 | 3 | 3.400 kr |
| 7/10 19:55:18 | 1 | 3.600 kr |
| 7/10 19:57:34 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad maria nutida olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



