Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 5773287



*

nr 577 3287


PASTEL (F)

Lenght: ()


Carl-henrik Jonasson, åportätt av konstnär 1700-tal, 61x50


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 1600

Auction date:

Tuesday April 14 2009
at 19:01:05


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/4 22:09:39 1      1.500 kr
14/4 14:44:53 2      750 kr
14/4 14:58:33 2      1.200 kr
14/4 15:00:14 2      1.500 kr
14/4 15:01:15 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl-henrik jonasson färgkrita pastell vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr