KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072041
nr 1407 2041
Elize Saxing
(1912-1994), Sverige
Oljemålning, "Egersund". Signerad a tergo. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 62x87 cm
Elise (Elize) Saxing, svensk bildkonstnär född 1912, död 1994.
måndag 5 juli 2021
kl 18:04:43
Elize Saxing
Läs mer om Elize Saxing