KONST / Litografier / Färglitografi 13279313
*
nr 1327 9313
John Salt
(f. 1937), Storbritannien
Färglitografi, Bilvrak. Signerad, numrerad 135/150. Oramat löst blad, bladets mått: 50x69,5 cm
John Salt, bildkonstnär född 1937 i Birmingham, Storbritannien.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 18:42:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 23:08:05
1
350 kr
18/5 14:14:58
2
500 kr
18/5 18:21:01
1
450 kr
18/5 18:21:01
2
500 kr (Budbetjänt)
18/5 18:21:45
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bilvrak färglitografi grafik john salt litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad storbritannien
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
John Salt
John Salt, bildkonstnär född 1937 i Birmingham, Storbritannien.
Läs om budbetjänten
nr 1327 9313
John Salt
(f. 1937), Storbritannien
Färglitografi, Bilvrak. Signerad, numrerad 135/150. Oramat löst blad, bladets mått: 50x69,5 cm
John Salt, bildkonstnär född 1937 i Birmingham, Storbritannien.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/5 23:08:05 | 1 | 350 kr |
| 18/5 14:14:58 | 2 | 500 kr |
| 18/5 18:21:01 | 1 | 450 kr |
| 18/5 18:21:01 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 18:21:45 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bilvrak färglitografi grafik john salt litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad storbritannien
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



