KONST / Litografier / Litografi 15464473
*
nr 1546 4473
Britt-Louise Sundell
(1928-2011), Sverige
Litografi, "Svårfångade minnen". Signerad, numrerad 11/75, daterad 1986, bladets mått: 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2023
kl 20:42:41
- Konstnär/Designer
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Läs mer om Britt-Louise Sundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt-louise sundell grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
Läs mer om Britt-Louise Sundell
nr 1546 4473
Britt-Louise Sundell
(1928-2011), Sverige
Litografi, "Svårfångade minnen". Signerad, numrerad 11/75, daterad 1986, bladets mått: 80x60 cm, yttermått inklusive ram: 90x70 cm
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i Västerås 1928, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2023 |
- Konstnär/Designer
Britt-Louise Sundell
Britt-Louise Sundell, svensk keramiker, formgivare, tecknare och grafiker född i VästerÃ¥s 1928, död 2011.Läs mer om Britt-Louise Sundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt-louise sundell grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



