MÖBLER / Bord / Brickbord 9018228
*
nr 901 8228
Brickbord
Gefle, Eugene Trost 1950-tal, höjd: 49 cm, diameter: 50 cm
Utrop:
1.200 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juni 2014
kl 20:27:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 21:03:29
1
600 kr
30/6 15:50:56
2
Vinnande bud
30/6 16:57:34
3
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord eugene trost 1950-tal gefle svensk keramik svenska keramiker
-
7182 Brickbord
Bengt Hjertén. Diameter: 46 cm, höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:26
*
Brickbord
nr 901 8228
Brickbord
Gefle, Eugene Trost 1950-tal, höjd: 49 cm, diameter: 50 cm
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 juni 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/6 21:03:29 | 1 | 600 kr |
| 30/6 15:50:56 | 2 | Vinnande bud |
| 30/6 16:57:34 | 3 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord eugene trost 1950-tal gefle svensk keramik svenska keramiker
-
7182 Brickbord
Bengt Hjertén. Diameter: 46 cm, höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:26



