MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Länstol 16484117
nr 1648 4117
Länstol
Jugend, omkring 1900. Ek, skinnklädsel
Kondition: slitage, skador
Utrop:
600 kr
måndag 7 oktober 2024
kl 19:40:46
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.